Değerli Meslektaşlarımız

Değerli Meslektaşlarımız,

13-17 Nisan 2011 tarihleri arasında Antalya-Side, Starlight Otel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Türk Toraks Derneği'nin 14. Yıllık Kongresi'ne sizleri davet etmekten büyük mutluluk ve gurur duymaktayız.

Kongrede, bilimsel yönden zengin programımızda kurslar, paneller, karşıt görüş toplantıları, konferanslar ve olgu sunumlarının yanı sıra iki önemli yenilik yer alacaktır. Bunlardan ilki genç araştırmacı  üyelerimize alanlarında uluslararası  başarı  kazanmış yabancı  bilim adamları  ile tanışma ve ABD ve AB'deki merkezlerdeki kabul ve çalışma süreçleri hakkında bilgilenme olanağı sağlayacak bir toplantı olacaktır.

Bu toplantıya, kongreye katılan tüm yabancı bilim adamları davet edilecek ve ilgi alanlarına göre küçük gruplar ile bir araya gelmeleri, soruları  yanıtlamaları sağlanacaktır.  İkinci önemli yenilik, sahada çalışan meslektaşlarımız için düşünülmüştür. Bir salon, göğüs hastalıklarının en sık karşılaştıkları alanlarında, günlük uygulamaya ilişkin bilgilerin güncellenmesine yönelik oturumlara ayrılmıştır. Ayrıca ulusal sağlık politikalarının ve uzmanlık eğitimiyle ilgili sorunların tartışılması hedeflenmiştir.

Sizlere kongre sosyal programı  içinde çeşitli sürprizler de hazırlamaktayız. Açılış konseri ile başlayacak olan müzik ziyafeti her akşam farklı türden müzikler ile devam edecek, isterseniz dans dersi veya şarap kursu sonrasında müzik dinleyerek ruhunuzu dinlendirecek, isterseniz tiyatro ile zenginleşeceksiniz. Şubeler arası bowling turnuvası ile de kongre sırasında tatlı bir rekabet havası esecektir.

14. kongremiz Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan, tarihsel miras ve doğal güzelliği ile ünlü Side'de gerçekleşecek olup, hazırladığımız zengin bilimsel ve sosyal programımızda katılımıclarımızla buluşarak güzel bir kongreyi paylaşmayı hedefliyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kongremizin yararlı ve başarılı olması dileğiyle,

En içten saygı ve sevgilerimizle,

Oya itil
Kongre Başkanı
Abdullah Sayıner
Kongre Bilimsel Komite Başkanı
   
Zuhal Karakurt
Kongre Sekreteri
Feyza Erkan
Türk Toraks Demeği Başkanı
   
 
 
 
LookUs & OnlineMakale